Citroén C-Elysée'ye Genel Bakış

Admin

Administrator
Yönetici
Administrator
Katılım
3 May 2019
Mesajlar
64
Tepkime puanı
0
Puanları
6
Citroën C-Elysée , Fransız üretici Citroën tarafından 2012'den beri üretilen ve aynı yıl Paris Otomobil Fuarı'nda tanıtılan kompakt bir otomobil . Aynı yıl başlatılan Peugeot 301 ile yakından ilgilidir . Bu edilmiş facelifted Kasım 2017 yılında.

Pazarlama ve üretim

İlk olarak Doğu Avrupa, Güney Amerika ve Kuzey Afrika'da satışa sunulmuştu, ancak aynı zamanda İspanya, Portekiz, Yunanistan ve Mart 2016'dan bu yana Avrupa'nın en büyük otomobil pazarlarından üçü İtalya, Almanya ve Fransa'da satıldı.

2014'ten itibaren, Çin'de ortak girişim şirketi Dongfeng Peugeot-Citroën Automobile tarafından Çin pazarındaki Citroën Elysée'ninhalefi olarak üretime başladı .

Teknik detaylar

C-Elysée, 301 ile boyutlarını paylaşıyor ve 1,2 VTi 72 hp, 1,6VTi 115 hp ve 1,6HDi 90 hp motorlar ve 5 ileri manuel veya 4 vitesli otomatik şanzımanlarla sunuluyor.

Avrupalı, Japon ve Güney Koreli üreticilerin diğer tüm modern kompakt araba tabanlı modellerinden biraz daha büyüktür ve yalnızca Honda City'ye eşittir (Avrupa'da dağıtılmamış olan C-Elysée'nin esas olarak satıldığı yer).
 

Bu çeriği görüntüleyen kullanıcılar (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst